Menu
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Zapraszamy Państwa do nadsyłania maili z pytaniami, a odpowiedzi na nie postaramy się sukcesywnie zamieszczać na ramach zakładki FAQ. Prosimy pamiętać, że postawienie diagnozy jest możliwe tylko w oparciu o bezpośrednie badanie pacjenta oraz badania dodatkowe. Informacje tu zamieszczone, choć zgodne z aktualną wiedzą, mają tylko charakter informacyjny. Ta część powstała na Państwa prośbę w związku z mnogością informacji krążących w internecie i ma na celu przybliżenie oraz ewentualne sprostowanie różnych „newsów”.

middle faq

Nowoczesna medycyna dba o całego pacjenta. Nie każda obecność w gabinecie zabiegowym musi wiązać się ze stresem i bólem, a co za tym idzie z szeregiem reakcji obronnych organizmu.

Cały arsenał udogodnień od najprostszych technik relaksacji jaką jest muzykoterapia do zabiegów przeprowadzanych w różnych typach znieczuleń, uzbrojone w mikroskop oko oraz doświadczone ręce chirurga szczękowego, użycie mało inwazyjnych technik operacyjnych oraz opieka nad pacjentem w okresie pooperacyjnym minimalizuje obrzęk, dolegliwości bólowe przyczyniając się do osiągnięcia zamierzonego efektu. Radykalność zabiegów onkologicznych powinna iść na równi z komfortem oraz samopoczuciem pacjenta po zakończonym leczeniu.

Możliwości rekonstrukcyjne omawiane w trakcie przedoperacyjnych konsultacji specjalistycznych często pozwalają przetrwać pacjentowi proces leczenia oraz oswoić się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu.

Zmiany na skórze i błonie śluzowej to nie zawsze tylko defekt kosmetyczny!

Jeżeli masz na skórze lub błonie śluzowej zmianę, która się nie goi, budzi twój niepokój kolorem, kształtem, konsystencją należy ją zdiagnozować i wyciąć. Mikroskopowa ocena preparatu pozwala na rozpoznanie komórek nowotworowych i ocenić margines wyciętej zmiany. W przypadku potwierdzenia etiologii nowotworowej niezbędny staje się nadzór nad pacjentem, tak żeby w sytuacji wznowy miejscowej lub przerzutów jak najwcześniej podjąć odpowiednie postępowanie. NIE WOLNO ICH USUWAĆ W GABINETACH KOSMETYCZNYCH ANI BEZ WYKONANIA ODPOWIEDNICH BADAŃ. PRZEOCZENIE DROBNYCH RZECZY MOŻE MIEĆ FATALNE SKUTKI.

Zatrzymanie, przemieszczanie… Medycyna to sztuka.

Dziś jest to możliwe- w miejscu brakującego zęba możesz wprowadzić zawiązek innego zęba lub przemieścić ząb zatrzymany w czasie jednego zabiegu. Usunięcie zębów - proste lub chirurgiczne- możliwość przeprowadzenia zabiegu ekstrakcji wszystkich zębów, w tym zatrzymanych zlokalizowanych w nietypowych miejscach, w znieczuleniu miejscowym lub w ogólnym. Leczenie wszystkich powikłań po ekstrakcjach przeprowadzonych w innych gabinetach. Obligatoryjne wykonanie tomografii wolumetrycznej w projekcji przestrzennej minimalizuje ryzyko pomyłki w lokalizacji nietypowo położonego zęba oraz utraty kości w trakcie jego poszukiwania, stosunków anatomicznych względem pęczka naczyniowo-nerwowego czy zatoki szczękowej. Dopełnieniem leczenia jest zastosowanie sterowanej regeneracji kości wprowadzając do zębodołu kość liofilizowaną i błonę kolagenową, dzięki czemu przyszła implantacja nie będzie wymagała żadnych dodatkowych procedur, a każda praca protetyczna będzie w najwyższym stopniu estetyczna. Zabiegi wykonuje specjalista chirurgii szczękowej, konsultant wojewódzki w tej dziedzinie na terenie Śląska.

Ból twarzy, to nie zawsze zapalone zatoki.

Neuralgia nerwu trójdzielnego to silne bóle twarzy o charakterze napadowym, które wyłączają i zniechęcają człowieka do codziennego życia. Nie zawsze jednak ból twarzy jest objawem neuralgii. Istotna jest właściwa diagnoza poprzedzona skrupulatnym badaniem ogólnolekarskim. Leczenie polega na wykonaniu serii blokad (do 15)

„Leczenie” zatok bez diagnostyki – niepokojący problem.

Jeżeli masz problemy z zatokami przynosowymi (nawracający stan zapalny nie poddający się farmakoterapii i potwierdzone zmiany w obrazie radiologicznym) , masz przepchnięty do zatoki materiał lub inne ciało obce pamiętaj że zabieg operacyjny jest jedynym skutecznym i koniecznym postępowaniem leczniczym. Przewlekający się stan zapalny nabłonka wyścielającego zatoki może ulec metaplazji w raka lub wywołać ogólnoustrojowe procesy zapalne zagrażające życiu (ropniak zatoki, zakrzepowe zapalenie zatoki jamistej itd.). Choć każdy z nas nie raz docenił zbawienny wpływ niesteroidowych leków przeciw zapalnych takich jak paracetamol, ibuprofen, i inne, to bezkrytyczne ich stosowanie bez nadzoru lekarza często maskuje tylko objawy choroby, opóźniając tym samym postawienie diagnozy. W XXI w. podstawą skutecznego leczenia jest wczesne postawienie diagnozy.

Parodontoza… gryzący problem.

Nie łudź się- jeżeli brakuje kości czy to w paradontozie (rozchwiane zęby), czy powstaje ubytek po ekstrakcji zęba kość nie jest w stanie się w pełni zregenerować sama. Dzisiaj można temu zaradzić a wręcz należy. Kość własna można pobrać w czasie tego samego zabiegu z bródki, kąta żuchwy wewnątrzustnie bez dodatkowych cięć skórnych albo w wyjątkowych przypadkach nawet z kości piszczelowej – zrób to aby „jutro” można było bez dodatkowych zabiegów wprowadzić implant albo zrobić ładna pracę protetyczną bez deformacji dziąsłowych. Już dawno udowodniono, że wpływ bakterii z kieszonek paradontalnych zębów ma niekorzystny wpływ na schorzenia ogólnoustrojowe, a zwłaszcza kardiologiczne. Co gorsza, nawet w pełni zdrowia mogą przyczyniać się do pojawienia poważnych powikłań. Tu naprawdę nie chodzi tylko o białe zęby.

Implanty tak, ale na porządnie!

Co to jest implant dzisiaj każdy wie. Dzięki niemu można pozbyć się uciążliwych ruchomych protez, uzupełnić dosłownie każdy brakujący ząb. I mimo, że sam zabieg wprowadzenia implantu nie trwa długo najistotniejszy jest tor jego wprowadzenia (ręka doświadczonego chirurga) i niejednokrotnie skomplikowane procedury odbudowujące brakującą kość w okolicy implantu. Najważniejsze jednak jest perfekcyjne zaplanowanie miejsc jego wprowadzenia co warunkuje jak długo będziemy się cieszyć pracą protetyczną. A chcielibyśmy zrobić to raz a dobrze.

Czy moje choroby uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu?

Choroby towarzyszące są często powodem dyskwalifikacji pacjentów z zabiegów nie tylko w stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej. Podejście kompleksowe do stanu zdrowia pacjenta, przeprowadzenie rzetelnej konsultacji, odpowiednie przygotowanie do zabiegu, monitoring parametrów życiowych i zaplanowanie leczenia, pozwalają na zminimalizowanie ryzyka związanego z wieloma chorobami współistniejącymi.

Zdrowe korzenie gwarancją długowieczności.

Po co jest resekcja wierzchołka korzenia zęba? W delcie korzeniowej znajdują się drobne kanaliki, w których gromadzą się bakterie, produkty rozpadu białka. W przypadku niepowodzeń leczenia kanałowego zębów lub zmian okołowierzchołkowych lepiej przeleczyć endodontycznie ząb w czasie zabiegu w mikroskopie, obciąć wierzchołek , uszczelnić kanał od strony ubytku i wypełnić ubytek kością. Tylko taka procedura daje gwarancję długowieczności pozostawionego zęba i braku nawrotu choroby.

Dlaczego torbiele należy usuwać?

Torbiel to „worek z płynem” który produkowany jest ciągle przez nabłonek wyścielający torbiel. W 16% przypadków nabłonek może ulec zezłośliwieniu w raka. Szybka ale fachowa pomoc musi polegać na wyłuszczeniu całej zmiany, badaniu histopatologicznym oraz wspomaganiu regeneracji kości aby zapobiec np. złamaniom kości po zabiegu lub nawrotowi schorzenia.

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk click here