Menu

Endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych.

Leczenie Kanałowe: wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się mikroskopy operacyjne oraz endometry. Mikroskopy endodontyczne umożliwiają operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i kanałów, endometry zaś to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz tzw. sealerów czyli uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka RTG.

middle endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałowym. Najbardziej wewnętrzną część zęba stanowi miazga. Podobnie jak inne żywe tkanki w organizmie człowieka, może ulec zapaleniu, które objawia się bólem. Najczęstszą przyczyną zapalenia miazgi jest głęboka próchnica. Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi i uszkodzenia nerwu. W tej sytuacji należy usunąć z kanału korzeniowego resztki nerwu oraz bakterie.

Oczyszczenie kanałów jest trudnym zadaniem ze względu na ich małe rozmiary. Im dokładniej są oczyszczone, tym lepszy jest efekt leczenia i ząb może dłużej przetrwać w jamie ustnej. Użycie mikroskopu, dzięki zaawansowanemu układowi optycznemu i oświetleniowemu pozwala lekarzowi uzyskać doskonałą widoczność w najtrudniej dostępnych miejscach. Dzięki zastosowaniu mikroskopu możliwe jest odnalezienie wszystkich kanałów, w tym dodatkowych oraz opracowanie nawet niedrożnych kanałów.

Dysponując dodatkowo systemem narzędzi ultradźwiękowych lekarz może wykonać zabiegi mikrochirurgiczne i mikroendodontyczne ratujące zęby przed nieuniknioną wcześniej ekstrakcją. Zastosowanie w leczeniu kanałowym endometru pomaga precyzyjnie określić długość kanału i eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych zdjęć rentgenowskich, co skraca czas zabiegu i ogranicza napromieniowanie pacjenta.

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia endodontycznego lekarz ma pewność, że zakażona tkanka została w całości usunięta a kanał po prawidłowym opracowaniu przez narzędzia, wypełniony po sam wierzchołek, co warunkuje wysoką skuteczność leczenia. Dokładny pomiar długości kanału korzenia odbywa się znacznie szybciej niż do tej pory dzięki nowoczesnej i szybkiej technologii mikroprocesorowej. Szybka analiza sygnału pozwala określić długość w trakcie leczenia (w czasie rzeczywistym).

Używamy:  ENDOPILOT, Opatentowany, cyfrowy ApexLocator najnowszej generacji.

Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk click here